Meble małej architektury to nieodłączny element ogrodowej przestrzeni restauracji, kawiarni czy hoteli. Dekoratorzy przekonują, że powinny one tworzyć spójną całość z aranżacją wnętrza lokalu. Specjaliści MAGIT pomogą Państwu osiągnąć ten cel. Ułatwimy stworzenie przyjaznego miejsca, w którym klienci poczują się swobodnie i do którego będą chętnie wracać.
Dobrze wiemy, że poza wyglądem elementy małej architektury w ogrodzie muszą być wykonane z dobrych materiałów. Tylko to zapewnia wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne i chroni przed przypadkowym lub celowym uszkodzeniem. Łącząc solidność, wygodę użytkowania i nowoczesny wygląd, stworzyliśmy meble, które swoją prostą budową pasują do nowoczesnych aranżacji.
Zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem, który przygotuje dla Państwa szczegółową wycenę.
Mała architektura ogrodowa to doskonały sposób wykorzystania przestrzeni wokół lokalu gastronomicznego lub hotelu. Projektowane przez naszą firmę elementy to m.in. stoły i stoliki, krzesła i ławki. Zestawione ze sobą, tworzą przytulną atmosferę i zachęcają gości restauracji lub kawiarni do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z kolei wykorzystanie wytrzymałych mebli ogrodowych w ogródku hotelowym zwiększa komfort gości wypoczywających na zewnątrz. Nie są to jedyne możliwe zastosowania. Nasze meble o ergonomicznej konstrukcji można instalować również w miejscach użyteczności publicznej, na przykład na dworcach lub przystankach.
W ofercie architektury ogrodowej znajdą Państwo komfortowe meble o nowoczesnym wyglądzie. Wykonujemy je z egzotycznego drewna IROKO i zabezpieczamy olejem. Drewno IROKO charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, więc doskonale nadaje się do tego celu. Wytrzymały i stabilny stelaż konstruujemy ze stalowych, ocynkowanych profili, malowanych proszkowo na czarno. Całość prezentuje się estetycznie, a prosta bryła pozwala na uniwersalne zastosowanie mebli.
Nasze meble ogrodowe nie są sprzedawane jako gotowy zestaw bez możliwości personalizacji. Klientom mogą zamówić dowolnej ilości każdego elementu architektury. Dzięki temu znacznie łatwiej skompletować funkcjonalne wyposażenie przestrzeni zewnętrznej.
Poniżej przedstawiamy typowe wymiary poszczególnych elementów:
● Stół: 80x80 cm lub 120x80 cm;
● Ławka: 120x41 cm (wymiary siedziska);
● Krzesło bez oparcia: 50x41 cm.
Nasza firma od lat realizuje zlecenia związane z produkcją i montażem elementów małej architektury dla hoteli, restauracji, kawiarni i innych punktów usługowych. Zachęcamy do zapoznania się z przykładami prezentowanymi w zakładce Realizacje małej architektury.
Nowoczesna architektura ogrodowa zaskakuje wielością rozwiązań. W naszym asortymencie znajdą Państwo funkcjonalne i praktyczne produkty dopasowane do różnego rodzaju przestrzeni. Warto zaopatrzyć się również w ekrany ogrodowe, które doskonale komponują się na tle mebli, oczek wodnych czy pergoli.
Jeśli mają Państwo pytania dotyczące oferty MAGIT lub chcą uzyskać szczegółową wycenę, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.
Mała architektura ogrodowa to m.in. ławki, stoły i stoliki oraz krzesła. Każdy z tych elementów pełni zarówno funkcję użyteczną, jak i funkcjonalną. Wykorzystując małą architekturę MAGIT, można stworzyć przyjazną i estetyczną przestrzeń wokół hotelu lub lokalu gastronomicznego.
Naszą ofertę prezentujemy w sklepie online; właśnie tam można złożyć zamówienie na wybrane elementy małej architektury. Jeśli interesuje Państwa realizacja projektu o nietypowych parametrach, zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem.
Czym dokładnie jest mała architektura? Przepisy prawa budowlanego (Dz.U.2023.682) precyzują, że są to niewielkie obiekty, m.in. wodotryski, posągi, oczka wodne, pergole. Pod pojęciem małej architektury mieszczą się także elementy przeznaczone do rekreacji i utrzymania porządku, np. piaskownice, drabinki, huśtawki czy śmietnik.
Mała architektura w ogrodzie nie wymaga posiadania pozwolenia na budowę pod warunkiem, że znajduje się na prywatnej posesji. Inaczej sprawa wygląda w przypadku stawiania obiektów małej architektury w przestrzeni publicznej. Wówczas zgodnie z Prawem budowlanym (art. 29, ust. 2, pkt 19) niezbędne jest zgłoszenie w stosownym urzędzie.
W niektórych obszarach plan zagospodarowania przestrzennego określa zasady dotyczące umiejscowienia małej architektury w odpowiedniej odległości od granicy działki.