Szybki konktakt

Wiaty przystankowe i rowerowe do przestrzeni publicznych

Nasza firma kompleksowo realizuje projekty wiat siedziskowych i rowerowych od produkcji aż po montaż. Te elementy małej infrastruktury dedykowane są do przestrzeni publicznych tj. perony dworców autobusowych i kolejowych, przystanków miejskich czy na stadionach.

Nasza firma oferuje produkty, które nie tylko spełniają najwyższe standardy jakości, ale przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo użytkowników. Wybierając nasze wiaty, inwestujesz w rozwiązania, które łączą estetykę z funkcjonalnością oraz długowieczność z bezpieczeństwem.

Dlaczego nasze wiaty?

Spawana konstrukcja

Bezpieczne materiały

Certyfikowana jakość

Wygoda i ergonomia

Ekologiczne rozwiązania

Inwestycja na lata

Bezpieczeństwo i jakość potwierdzone certyfikatami

Nasze konstrukcje wyróżniają się najwyższymi standardami bezpieczeństwa i jakości, co potwierdzają certyfikaty zgodności z międzynarodowymi normami. Spełniamy rygorystyczne wymagania norm EN 1090-2 oraz EN 1090-3, które gwarantują niezawodność stalowych elementów, a także PN-EN ISO 5817, co świadczy o najwyższej jakości spoin i doskonałej wytrzymałości.

Jako producent wiat przystankowych i rowerowych wytwarzanych zgodnie z normami unijnymi niezawodność naszych produktów potwierdzamy Deklaracją Właściwości Użytkowych, która daje naszym klientom gwarancję, że są one trwałe i bezpieczne.

Ekologiczne wiaty rowerowe i przystankowe

Ten ekologiczny trend ostatnich lat staje się coraz bardziej popularny. Wykorzystuje się go do zagospodarowania dachów altan ogrodowych, garaży czy śmietników ale także w architekturze miejskiej. Zastosowanie specjalnych roślin odpornych na suszę i nie wymagających pielęgnacji nadaje im bezobsługowy charakter.

Wiata z zielonym dachem zaprojektowana przez Magit to solidna, stalowa i ocynkowana konstrukcja pomalowana na dowolny kolor z palety RAL. Wykonujemy wiaty na dowolny wymiar i dowolnym przeznaczeniu; rowerowe, przystankowe oraz wiaty śmietnikowe.

Wśród naszych ekologicznych rozwiązań dla miejskiej architektury oferujemy wiaty fotowoltaiczne firmy Ozeus. Wiata z panelami fotowoltaicznymi umieszczonymi na dachu wykorzystuje energię słoneczną i przetwarza ja na prąd potrzebny np. do ładowania telefonów czy tabletów, oświetlenia gabloty z rozkładem jazdy czy oświetlenia wiaty.

Zalety wiaty z zielonym dachem

Poprawia mikroklimat otoczenia
Zatrzymuje wody opadowe
Termoizoluje dach
Oczyszcza powietrze z pyłu
Absorbuje CO2
Jest schronieniem dla owadów
Wiaty z zielonym dachem
Wiaty rowerowe z zielonym dachem

Galeria wybranych realizacji

Wiaty wykonane z trwałych materiałów

Wiaty peronowe i rowerowe wykonujemy z materiałów przeznaczonych do użytkowania w obszarach użyteczności publicznej. Dbamy o to, by korzystać wyłącznie z komponentów o parametrach technicznych odpowiednich dla takiego zastosowania. Są to m.in. materiały o wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i atmosferyczne. Poza tym wiaty rowerowe i peronowe mają konstrukcję, która umożliwia częściowe naprawy powierzchni lub wymianę pojedynczych elementów.

Wszystkie elementy z drewna zabezpieczono impregnacją i lakierowaniem. Trwałość powłok dekoracyjno-ochronnych to minimum 5 lat, przy założeniu użytkowania zewnętrznego, a więc ciągłego narażenia na zmienne warunki atmosferyczne.

Każda wiata na rowery i wiata pod panele fotowoltaiczne ma boczne ściany – przezroczyste lub pełne. Ściany te mogą być wykonane z poliwęglanu o wysokiej odporności ogniowej, blachy bądź szkła hartowanego. Powierzchnie przezroczyste zdobi wzór w postaci pionowych pasów widoczny dla ptaków i skutecznie minimalizujący ich kolizje z wiatą. Powierzchnia wiaty jest jednolita i nieporowata, łatwa w konserwacji i czyszczeniu. Dach może zostać wykonany z poliwęglanu, płyty kompozytowej bądź trapezowej.

W przypadku wiaty peronowej oferujemy możliwość jej usztywnienia. Konstrukcja ażurowa jest zbudowana z profili stalowych zamkniętych o zaokrąglonych krawędziach. Są one zabezpieczone farbą antykorozyjną. Ułatwia to utrzymanie obiektu w czystości. Stosujemy też inne komponenty, np. płyty peronowe. Tak wykonane wiaty spełniają oczekiwania naszych Klientów i stanowią trwały element miejskiego krajobrazu.

Zobacz nasze realizacje i rozpocznij współpracę

Od lat realizujemy różne zlecenia na wiaty peronowe i zadaszenia na rowery. Przykłady naszych prac mogą Państwo znaleźć w zakładce Realizacje małej architektury. Jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie specjalistów MAGIT dają nam pozycję lidera w tej branży. Zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem, aby poznać szczegółową wycenę dla Państwa projektu.

Galeria wybranych realizacji

FAQ

Lat doświadczenia w branży
 tys.
Klientów zadowolonych
z naszych usług
 tys.
Zrealizowanych
projektów
Doświadczonych
pracowników
Zaufali nam:
Kontakt

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Porozmawiajmy

Kontakt

Magit Sp. z o.o.
ul. Sołtysowicka 27, 51-168 Wrocław

tel.: +48(71)347 73 30 +48(71)348 27 04
email: magit@magit.pl

NIP: 898-18-69-717
KRS: 0000187934, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej
Kapitał założycielski: 1 990 000 PLN

Marki Grupy Magit