Szybki konktakt

Wiaty przystankowe

Wiata przystankowa to element małej architektury do użytku na zewnątrz. Wiata siedziskowa służy jako miejsce obsługi podróżnych.

Wiatę wykonano z materiałów przeznaczonych do użytkowania w obiektach użyteczności publicznej o parametrach technicznych odpowiednich dla tego zastosowania. Są to m.in. materiały charakteryzujące się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i atmosferyczne, które umożliwiają częściowe naprawy powierzchni lub wymianę poszczególnych elementów.

Wiata peronowa ma możliwość uszynienia. Ma konstrukcję ażurową, zbudowaną z profili stalowych zamkniętych o zaokrąglonych krawędziach, zabezpieczonych powłoką antykorozyjną, co ułatwia utrzymanie obiektu w czystości.

Wiatę siedziskową wyposażono w:

  • ergonomiczną ławkę, z siedziskiem i oparciem wykonanym z drewna, podłokietnikami po obu stronach oraz

  • poręcz, dzięki której podróżni mogą odpoczywać na stojąco.

Elementy drewniane zabezpieczono tak, aby trwałość powłok elementów narażonych na wpływ czynników atmosferycznych wynosiła min. 5 lat.

Ściany boczne przezroczyste mogą być wykonane z poliwęglanu o wysokiej odporności ogniowej, blachy bądź szkła hartowanego. Powierzchnie przezroczyste posiadają wzór w postaci pionowych pasów widoczny dla ptaków i skutecznie minimalizujący ich kolizje z wiatą. Powierzchnia wiaty jest jednolita i nieporowata, łatwa w konserwacji i czyszczeniu. Dach może zostać wykonany z poliwęglanu, płyty kompozytowej bądź trapezowej.

Wiata spełnia wymagania „Wytycznych architektonicznych dla kolejowych obiektów obsługi podróżnych” Ipi-1.

Lat doświadczenia
w branży
 tys.
Klientów zadowolonych
z naszych usług
 tys.
Zrealizowanych
projektów
Doświadczonych
pracowników
Zaufali nam:
Kontakt

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Porozmawiajmy

Kontakt

Magit Sp. z o.o.
ul. Sołtysowicka 27, 51-168 Wrocław

tel.: +48 71 347 73 30
email: magit@magit.pl

NIP: 898-18-69-717
KRS: 0000187934, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej
Kapitał założycielski: 1 990 000 PLN

Marki Grupy Magit

„Informujemy, że realizujemy projekt pt. „Realizacja strategii biznesowej w zakresie ekspansji zagranicznej”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie wartości sprzedaży na rynki europejskie i światowe. W efekcie realizacji projektu zwiększymy sprzedaż zagraniczną.
Całkowita wartość projektu: 199 956,04 zł. Wkład Funduszy Europejskich: 154 839,68 zł”