Szybki konktakt

Wygodne wiaty siedziskowe i rowerowe

Nasza firma kompleksowo realizuje projekty wiat siedziskowych i rowerowych. Te elementy małej infrastruktury z powodzeniem mogą być używane na zewnątrz, na przykład na peronach dworców autobusowych i kolejowych. Oferujemy pełne wsparcie przy wyborze odpowiednich materiałów, a w razie potrzeby dysponujemy własnym zespołem projektowym i montażowym. Zapraszamy do współpracy.

Wiaty rowerowe - Kompleksowe rozwiązania dla Twojej przestrzeni publicznej

Nasza firma specjalizuje się w kompleksowej realizacji projektów wiat, które są idealnym rozwiązaniem dla różnorodnych przestrzeni publicznych, w tym peronów dworców autobusowych i kolejowych.

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

  1. Kompleksowość: Oferujemy kompleksowe rozwiązania, począwszy od konsultacji i doradztwa w doborze odpowiednich materiałów, poprzez projektowanie wiat rowerowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta, aż po profesjonalny montaż.

  2. Wysoka jakość: Działamy z myślą o trwałości i funkcjonalności naszych produktów. Wykorzystujemy materiały wysokiej jakości, które są odporne na warunki atmosferyczne i zapewniają długotrwałą ochronę rowerów oraz użytkowników.

  3. Pełne wsparcie: Oferujemy pełne wsparcie na każdym etapie realizacji projektu - od konsultacji i doradztwa w doborze odpowiednich rozwiązań, poprzez projektowanie i produkcję, aż po montaż i serwis posprzedażowy. Nasz doświadczony zespół służy pomocą i radą, aby zapewnić Ci kompleksowe wsparcie i zadowolenie z naszych usług.

  4. Profesjonalny montaż: Nasz doświadczony zespół montażowy zapewni szybki i precyzyjny montaż wiat rowerowych na terenie Twojej przestrzeni publicznej, dbając o estetykę i funkcjonalność każdego detalu.

Jak są zbudowane wiaty dla podróżnych

Wiaty peronowe to służą jako podstawowe miejsca obsługi podróżnych. Modele siedziskowe wyposażone są w:

●      ergonomiczną ławkę, z siedziskiem i oparciem wykonanym z drewna,

●      podłokietniki po obu stronach oraz

●      poręcz, dzięki której podróżni mogą odpoczywać na stojąco.

Tak skonstruowana wiata zapewnia wygodne miejsce do odpoczynku. W połączeniu z innymi elementami małej architektury – koszami na śmieci i gablotami informacyjnymi – tworzy spójną infrastrukturę i porządkuje przestrzeń publiczną.

Wiaty z zielonym dachem

Ten ekologiczny trend ostatnich lat staje się coraz bardziej popularny. Wykorzystuje się go do zagospodarowania dachów altan ogrodowych, garaży czy śmietników ale także w architekturze miejskiej. Zielone dachy w osiedlowych podwórkach polepszają mikroklimat otoczenia oraz zatrzymują kurz i pył. Istotna zaletą dachów pokrytych roślinami jest to, że zatrzymują wody opadowe dzięki czemu mniej deszczówki zostaje odprowadzonej do kanalizacji. Zastosowanie specjalnych roślin odpornych na suszę i nie wymagających pielęgnacji nadaje im bezobsługowy charakter. Roślinność umieszczana na dachach zmniejsza temperaturę otoczenia i jest dobrym siedliskiem dla owadów.

Wiata z zielonym dachem zaprojektowana przez Magit to solidna, stalowa i ocynkowana konstrukcja pomalowana na dowolny kolor z palety RAL. Wykonujemy wiaty na dowolny wymiar i dowolnym przeznaczeniu; rowerowe, przystankowe oraz wiaty śmietnikowe.

Wśród naszych ekologicznych rozwiązań dla miejskiej architektury oferujemy wiaty fotowoltaiczne firmy Ozeus. Wiata z panelami fotowoltaicznymi umieszczonymi na dachu wykorzystuje energię słoneczną i przetwarza ja na prąd potrzebny np. do ładowania telefonów czy tabletów, oświetlenia gabloty z rozkładem jazdy czy oświetlenia wiaty.

Wiaty z zielonym dachem
Wiaty rowerowe z zielonym dachem

Galeria wybranych realizacji

Wiaty wykonane z trwałych materiałów

Wiaty peronowe i rowerowe wykonujemy z materiałów przeznaczonych do użytkowania w obszarach użyteczności publicznej. Dbamy o to, by korzystać wyłącznie z komponentów o parametrach technicznych odpowiednich dla takiego zastosowania. Są to m.in. materiały o wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i atmosferyczne. Poza tym wiaty rowerowe i peronowe mają konstrukcję, która umożliwia częściowe naprawy powierzchni lub wymianę pojedynczych elementów.

Wszystkie elementy z drewna zabezpieczono impregnacją i lakierowaniem. Trwałość powłok dekoracyjno-ochronnych to minimum 5 lat, przy założeniu użytkowania zewnętrznego, a więc ciągłego narażenia na zmienne warunki atmosferyczne.

Każda wiata na rowery i wiata pod panele fotowoltaiczne ma boczne ściany – przezroczyste lub pełne. Ściany te mogą być wykonane z poliwęglanu o wysokiej odporności ogniowej, blachy bądź szkła hartowanego. Powierzchnie przezroczyste zdobi wzór w postaci pionowych pasów widoczny dla ptaków i skutecznie minimalizujący ich kolizje z wiatą. Powierzchnia wiaty jest jednolita i nieporowata, łatwa w konserwacji i czyszczeniu. Dach może zostać wykonany z poliwęglanu, płyty kompozytowej bądź trapezowej.

W przypadku wiaty peronowej oferujemy możliwość jej usztywnienia. Konstrukcja ażurowa jest zbudowana z profili stalowych zamkniętych o zaokrąglonych krawędziach. Są one zabezpieczone farbą antykorozyjną. Ułatwia to utrzymanie obiektu w czystości. Stosujemy też inne komponenty, np. płyty peronowe. Tak wykonane wiaty spełniają oczekiwania naszych Klientów i stanowią trwały element miejskiego krajobrazu.

Zobacz nasze realizacje i rozpocznij współpracę

Od lat realizujemy różne zlecenia na wiaty peronowe i zadaszenia na rowery. Przykłady naszych prac mogą Państwo znaleźć w zakładce Realizacje małej architektury. Jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie specjalistów MAGIT dają nam pozycję lidera w tej branży. Zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem, aby poznać szczegółową wycenę dla Państwa projektu.

Galeria wybranych realizacji

FAQ

Lat doświadczenia w branży
 tys.
Klientów zadowolonych
z naszych usług
 tys.
Zrealizowanych
projektów
Doświadczonych
pracowników
Zaufali nam:
Kontakt

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Porozmawiajmy

Kontakt

Magit Sp. z o.o.
ul. Sołtysowicka 27, 51-168 Wrocław

tel.: +48(71)347 73 30 +48(71)348 27 04
email: magit@magit.pl

NIP: 898-18-69-717
KRS: 0000187934, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej
Kapitał założycielski: 1 990 000 PLN

Marki Grupy Magit